1% – mała wielka pomoc

szybik-grafika-1-procent-podatku
Administrator
2 lutego 2022

Prawie 120 tys. złotych  otrzymały wodzisławskie placówki oświatowe dzięki wpłatom z 1%

Wszystko dzięki Funduszowi Wspierania Edukacji, który powstał z inicjatywy członków Stowarzyszenia “Razem na Szybiku” w 2016 roku. Fundusz tworzy 21 wodzisławskich placówek oświatowych oraz Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu. 

Potrafimy pomagać globalnie, co pokazała tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pomagajmy także lokalnie. Każdy kto zechce przekazać swój 1% na jedną ze szkół lub przedszkole z listy, czy wodzisławską lecznicę, powinien w zeznaniu rocznym obok nr KRS Stowarzyszenia “Razem na Szybiku”: 0000393290 podać nazwę danej placówki.

Na wsparcie liczy także sama organizacja “Razem na Szybiku”. Stowarzyszenie od 11 lat aktywnie włącza się w działalność i pomoc na rzecz lokalnej społeczności, nie tylko z dzielnicy Jedlownik Szyb. Zwłaszcza dzieci z ubogich rodzin czy osób starszych. Prowadzi również akcje propagujące zdrowy styl życia i angażuje się w działania z zakresu ochrony środowiska. W przypadku wpłat na organizację wystarczy podać jedynie numer KRS: 0000393290.