Jeszcze będzie normalnie

korona-szybik-800
Administrator
19 sierpnia 2020

Kiedy w połowie marca z powodu wirusa „świat się zatrzymał” myśleliśmy, że to tylko na chwilę. Dwa tygodnie zawieszenia, zamieniły się w miesiące. Trudne także dla Stowarzyszenia „Razem na szybiku”. 

Staraliśmy się wspomóc służbę zdrowia na miarę naszych ograniczonych przez pandemię możliwości. Włączyliśmy się w akcję
„Szyjemy maseczki dla naszych szpitali”, którą koordynował Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości. Wsparliśmy finansowo zakup specjalnych strojów dla medyków z wodzisławskiego szpitala. Niestety, musieliśmy też podjąć decyzję o rezygnacji z prowadzenia stołówki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4. Choć rząd zaoferował środki z tzw. tarcz antykryzysowych, nie mogliśmy z nich skorzystać. Analiza finansowa, a przede wszystkim niewiadoma związana z funkcjonowaniem placówki od września, ostatecznie  wpłynęły na niełatwą decyzję. Na szczęście władze Wodzisławia Śląskiego zdecydowały o przejęciu obowiązku zapewnienia wyżywienia w ZSP nr 4. Jednocześnie udało się zachować częściowo poprzednie miejsca pracy. Od września uczniowie i przedszkolaki nadal będą mieli świeże i pełnowartościowe posiłki.

Wszystkie osoby, które mają nadpłaty za obiady w minionym roku szkolnym, oczywiście otrzymają zwroty. Od września będziemy przelewali należne kwoty. Pieniądze będzie można odebrać także w siedzibie Stowarzyszenia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną poinformujemy o konkretnych dniach, w których będą pełnione dyżury.

Rezygnacja z prowadzenia stołówki to nie koniec Stowarzyszenia. Układamy już plany na przyszłość, żeby znów spotkać się razem na szybiku.

Pozdrawiamy serdecznie

Zarząd Stowarzyszenia „Razem na Szybiku”