Nowe łóżka w wodzisławskim szpitalu

Administrator
8 września 2018

W związku z prowadzonym procesem restrukturyzacji zmierzającym do poprawy bardzo trudnej sytuacji finansowej Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim lokalni przedsiębiorcy z inicjatywy Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim oraz naszego Stowarzyszenia odpowiedzieli na apel Dyrekcji szpitala z prośbą o wsparcie zakupu nowych łóżek szpitalnych wraz z materacami. Odzew ku zaskoczeniu wszystkich był spory! Zakup został dokonany przez nasze Stowarzyszenie.

Do tej pory zakupiono 21 specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych oraz materacy przeciwodleżynowych. 5 łóżek trafiło na Oddział Chorób Wewnętrznych I, 5 łóżek na Oddział Chorób Wewnętrznych II oraz 11 łóżek na Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej. W najbliższych dniach do szpitala dotrze kolejnych 5 łóżek oraz 6 specjalistycznych łóżek z ramą ortopedyczną.

W piątek 7 września br. w sali konferencyjno-szkoleniowej Zespołu Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie Dyrektora PPZOZ Doroty Kowalskiej z Darczyńcami, którzy wsparli akcje charytatywną i włączyli się do akcji zakupu nowych łóżek do szpitala.

Dzięki zaangażowaniu ponad 40 Darczyńców został zakupiony sprzęt o łącznej wartości ponad 100 tys. zł.